Ο Ο.Σ.Ε. εκτός από διαχειριστής της υποδομής έχει και την αποκλειστική ευθύνη διαφύλαξης και προώθησης της ιστορίας και της πολιτιστικής κληρονομιάς του ελληνικού σιδηρόδρομου που ξεκινάει από το 1869. Σήμερα, που η αναγέννηση του ελληνικού σιδηρόδρομου είναι προ των πυλών, με την ολοκλήρωση σημαντικών έργων, όπως η ηλεκτροδότηση και σηματοδότηση του δικτύου και η επικείμενη…
Μήνας: Αύγουστος 2018
83η Δ.Ε.Θ 2018
Ο Σύλλογος φίλων Σιδηροδρόμου εξασφάλισε τέσσερα διπλά δωμάτια στο ξενοδοχείο Καψής για τις μέρες της ΔΕΘ. Θα υπάρξουν δύο καταστάσεις αναμονής για τις μέρες 7-8-9 και 14-15-16 Σεπτεμβρίου 2018. Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας . Για περισσότερες πληροφορίες στον Ταμία μας Μιχάλη Θεοφανόπουλο στο τηλ. 6978686308.